Červen 2014

SOA mini recenze

26. června 2014 v 20:37 | Tina
Po delší době jsem zase tady a to protože bych Vám chtěla napsat o jednom novém anime, které mě osobně docela dost zaujalo, protože s nim zažívám takovou menší nostalgii.

Nejdřív bych se chtěla pochluvit, že mám za sebou úspěšně maturitu ^-^ teda... nebylo to zase tak strašný jak se zdálo. Stres sice byl (nejvíc u ústních, psaný byly celkem lehký), ale vždycky sem se těšila až si zase vezmu šaty a budu to mít za sebou, takže stresu ubylo :D


No teď k tomu anime, jedná se o Sword Art Online, poměrně nové anime a všemi chválené, proto jsem se rozhodla pro něj, když už sem se chtěla po sto letech dívat na anime, tak přece na pořádný :D. Zaujalo mě svým příběhem, protože jsem bývalá hráčka MMORPG her a SOA je o právě o tom.

Příběh se odehrává v brzké budoucnosti, Kirito je mladý kluk, který testoval beta verzi hry, která ovládá celé Japonsko a je ihned po vydání plné verze vyprodaná. Všichni očekávají slavné spuštění hry, která je jako živá, člověk si nasadí helmu a vše se odehrává v jeho hlavě pomocí nervů. Když nastane onen okamžik a všichni hráči se připojí, všimnou si, že ve hře chybí tlačítko odhlásit. Tvůrce jim sdělí, že je nutné hru dokončit, pokud se z ní chtějí dostat. A nejen to, dozvídají se ještě, že pokud zemřou, nebude to jen ve hře ale i doopravdy. Lidé propadají panice a boje o životy začínají.